Náš příběh


Naši malou chovnou stanici jsme založili v roce 2005. Prvním naším psím kamarádem byla fenka golden retrievera Fatima Jotýr (Týna). Přišla do naší rodiny, když našemu synovi byly 3 roky a dceři 1 rok. Byla tím pravým společníkem, který okamžitě zapadl do naší rodinné party. Učenlivá, přizpůsobivá, klidná, oddaná. Když děti poporostly, rozhodli jsme se Týnu uchovnit a odchovat štěňátka. Narodilo se 5 holek a 2 kluci a my si s nimi náramně užili 2 měsíce, než odešly do svých nových domovů. S naší Týnou jsme prožili krásných 15 let a kromě několika ušních zánětů nebyla nikdy nemocná. Prostě krásný psí život.

Díky, Ti, Tynuško, že jsi nám dala tolik radosti a lásky a obohatila naše životy.


Po odchodu Tynušky se nedalo dlouho vydržet bez dalšího pejska. Chtěli jsme opět retrievera, kvůli jeho skvělé, kamarádské povaze, ale tentokrát jsme pomýšleli na plemeno s větším temperamentem.

A tak přišla Peggy, které dala jméno dcera a také si ji z hloučku ostatních sourozenců vybrala.

Peggy je úžasná psí holka s velkou energií, ale naprostou oddaností. Doma velmi rychle pochopila, co se smí a co už ne. Od 4. měsíce jsme začali chodit na cvičák, který vřele doporučuji každému psímu majiteli. Nyní je Peggy vůči ostatním pejskům v naprosté pohodě, je vyrovnaná, nebojácná, s velkou chutí do práce. Nejvíc miluje vodní práce. Neúnavně nosí aporty z vody i na souši. Sdílí s námi i naše aktivity, běžkujeme spolu, běháme spolu, chodíme na tůry do hor. Hlavně, když může být s námi. Hlídá si nás na každém kroku, takže není problém ji vzít kamkoli s sebou.

Je přesně taková, jakou jsme si vysnili. Nepochybuji, že také její štěňátka rozdají hodně radosti svým páníčkům.